Show-näyttelyjaoksen alaiset näyttelyt

Näyttelypäivä: 10.09.2016
Viimeinen ilmoittautumispäivä: 08.09.2016
Järjestyspaikka: Villa Talvia
Vastuuhenkilö: Kiiskinen VRL-01811

Jokaiseen luokkaan otetaan 12 osallistujaa (pl. lk 6)
Omistaja voi tuoda jokaiseen luokkaan kaksi hevosta
Hevonen voi osallistua vain yhteen luokkaan (pl. lk 5-6)
Näyttely on avoin valokuvallisille vuonohevosille

Osallistumiset osoitteeseen virtuaali@tunturiponi.net otsikolla VSN 13, alla olevassa muodossa
Järjestäjä pidättää oikeuden siirrellä hevosia tarvittaessa toiseen luokkaan tasatakseen osallistujamääriä

Luokka nro [rv]
<a href="http:// alkuinen osoite">Hevosen virallinen nimi</a> - Esittäjä

Osallistuminen kasvattajaluokkaan, vain yksi ryhmä per kasvattaja / talli / henkilö:

Tallin omistajan nimi / Tallin nimi (kasvattajanimi)
<a href="http:// alkuinen osoite">Hevosen nimi</a>
<a href="http:// alkuinen osoite">Hevosen nimi</a>
<a href="http:// alkuinen osoite">Hevosen nimi</a>
<a href="http:// alkuinen osoite">Hevosen nimi</a>
Neljä kasvattia, vähintään kahdesta eri yhdistelmästä.

00. Show Winner-luokka (ei osallistumisia)

01. Vuonohevosoriit, tuom. dookie
02. Vuonohevosoriit, tuom. dookie

03. Vuonohevostammat, tuom. dookie
04. Vuonohevostammat, tuom. dookie

05. Ratsastusluokka (nvh), tuom. dookie
06. Kasvattajaluokka (nvh), tuom. dookie

Osallistujalista

Show Winner-luokka
SW1 Svaðilfari - VRL-01811 (4½-4½-4-4-4½-4-4-4-4-4=41,5p)
SW2 Valdor - VRL-01811 (4½-4-4-4-3½-4½-4-4-4-4=40,5p)
SW3 Gefjun - VRL-01811 (3½-4½-4½-5-4-3½-4-4-3½-3½=40p)
SW4 Jamaica NIP - Jannica (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39p)

Reserve Champion-palkitut
RCH Jaevla PM - VRL-01811 (4-4-4½-4-4-3½-4-4½-4-4=40,5p)
RCH Vilhiálmr Humber - Tilli (4½-4-4-4-4-3½-4-4-4-4=39p)
RCH A.D. Will Valentin - Jannica (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39p)
RCH Halldor LAC - Cery (4½-4-4-4-3½-4½-4-4-4-4=40,5p) 
RCH Hopearinteen Wanton Eze - Jannica (4½-4-3½-4-4-4-4-4-4-4=40p)
RCH Folkbjørn - VRL-01811 (4-4½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=39p)
RCH Derian Bibbi - turjake (4-4-3½-4-3½-4-4-4-4-3½=38,5p)
RCH Waterlilly Nala - Jannica (4-4-4-4-3½-4-4-3-4-3½=38p)
RCH A.D. Lilla Camilla - Jannica (3½-4-4-4-3½-3½-4-3½-4-4=38p)
RCH Kruunun Hedevig - VRL-01811 (3½-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=39p)
RCH Talvian Trolltind - VRL-01811 (4-4-3½-4-4-3½-4-3½-4-4=38,5p)
RCH Lillevang NB - turjake (3½-4-4-3½-4-4-4-3½-4-4=38,5p)

Overall Champion: Lykkelig Torsten - VRL-01811 (4-4-3½-4-4=19,5p)
Ratsastusluokat:
Ridden CH Lykkelig Torsten - VRL-01811 (4-4-3½-4-4=19,5p)
Ridden RCH Gry v.d. Trondheim - Jannica (4-3½-2½-4-2½=16,5p)

Best Breeder:
Kiiskinen / Villa Talvia (Talvian) (8½-8-8½-8½-4=37,5p)
Talvian Vikna
Talvian Vidar
Talvian Fangorn
Talvian Trolltind 


01. Vuonohevosoriit (12/12) Jaevla PM - VRL-01811 Valdor - VRL-01811 Sigmar NOR - turjake Sigmund v.d. Frøya - turjake Emir av Solsvik - Ninni H. Vilhiálmr Humber - Tilli Folkbiorn - Tilli Sagavik Haldor - Lucie Lykkelig Nuuk - Uppe Hugo - Uppe Vinds Mildor - Jannica A.D. Will Valentin - Jannica CH Valdor - VRL-01811 (4½-4-4-4-3½-4½-4-4-4-4=40,5p) RCH Jaevla PM - VRL-01811 (4-4-4½-4-4-3½-4-4½-4-4=40,5p) RCH Vilhiálmr Humber - Tilli (4½-4-4-4-4-3½-4-4-4-4=39p) RCH A.D. Will Valentin - Jannica (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39p) 5. Vinds Mildor - Jannica (3½-4-4-4-3½-4-4-4-3½-4=38,5p) 6. Emir av Solsvik - Ninni H. (4-4-4-3½-4-3½-4-4-3½-3½=38p) 7. Sigmund v.d. Frøya - turjake (3½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½-4=38p) 8. Sigmar NOR - turjake (4½-4-4-2½-4-3½-4-4-3½-3½=37,5p) 9. Lykkelig Nuuk - Uppe (3½-3½-4-4-3½-4-4-4-3½-3½=37,5p) 10. Sagavik Haldor - Lucie (3½-4-3-3½-3½-3½-3½-3-4-3½=35p) 11. Folkbiorn - Tilli (3-4-3-4-3½-3½-3½-3½-3½-3½=35p) Hugo - Uppe HYL. Omistaja ei täsmää 02. Vuonohevosoriit (12/12) Svaðilfari - VRL-01811 Folkbjørn - VRL-01811 Halldor LAC - Cery Brynhild Thorvald - Hapero Brynhild Nikolay - turjake Kvedulf v.d. Trondheim - turjake Knud v.d. Trondheim - Ninni H. Leif Varg - Lucie Lykkelig Hjelmer - Uppe Victor - Uppe Hopearinteen Wanton Eze - Jannica Emrik v.d. Trondheim - Jannica CH Svaðilfari - VRL-01811 (4½-4½-4-4-4½-4-4-4-4-4=41,5p) RCH Halldor LAC - Cery (4½-4-4-4-3½-4½-4-4-4-4=40,5p) RCH Hopearinteen Wanton Eze - Jannica (4½-4-3½-4-4-4-4-4-4-4=40p) RCH Folkbjørn - VRL-01811 (4-4½-4-4-4-3½-4-4-3½-3½=39p) 5. Brynhild Nikolay - turjake (4-4½-4½-4-4-3½-4-3-3-3½=38p) 6. Brynhild Thorvald - Hapero (4-4½-4-3½-4-3½-3½-4-3½-3½=38p) 7. Kvedulf v.d. Trondheim - turjake (3-4-4½-4-3½-4-3½-4-3½-3½=37,5p) 8. Leif Varg - Lucie (3½-4-4-3½-3½-4-4-3½-3-3½=36,5p) 9. Emrik v.d. Trondheim - Jannica (3-4-3½-4-3½-3-3½-3½-4-4=36p) Lykkelig Hjelmer - Uppe HYL. Sivuilla ei rakennekuvaa tuomarointihetkellä Victor - Uppe HYL. Luokkaan osallistunut aiemmin hevonen identtisellä kuvalla Knud v.d. Trondheim - Ninni H. HYL. Luokkaan osallistunut aiemmin hevonen identtisellä kuvalla 03. Vuonohevostammat (9/12) Gefjun - VRL-01811 Hildegaard - VRL-01811 Derian Bibbi - turjake Lillebys Silje - turjake Brynhild Gudinna - Nicky A.D. Lilla Camilla - Jannica Waterlilly Nala - Jannica Hildur 5594 - VRL-05594 Sagavik Femja - Juulia CH Gefjun - VRL-01811 (3½-4½-4½-5-4-3½-4-4-3½-3½=40p) RCH Derian Bibbi - turjake (4-4-3½-4-3½-4-4-4-4-3½=38,5p) RCH Waterlilly Nala - Jannica (4-4-4-4-3½-4-4-3-4-3½=38p) RCH A.D. Lilla Camilla - Jannica (3½-4-4-4-3½-3½-4-3½-4-4=38p) 5. Hildegaard - VRL-01811 (3½-3½-4-3½-4-4-3½-3½-3½-4=37p) 6. Lillebys Silje - turjake (3½-4-4½-4-3½-3-3½-4-3-3½=36,5p) 7. Sagavik Femja - Juulia (3½-4-3½-3½-3½-4-3½-4-3-3½=36p) 8. Brynhild Gudinna - Nicky (3-3½-4-4-3½-3½-3½-3½-3½-4=36p) 9. Hildur 5594 - VRL-05594 (3-3½-3½-3-3½-3-3½-3-2½-2½=31p) 04. Vuonohevostammat (8/12) Kruunun Hedevig - VRL-01811 Talvian Trolltind - VRL-01811 Lillevang NB - turjake Kruunun Halfrida - turjake Sagavik Saga - Lucie Brynhild Nelia - Hapero Jamaica NIP - Jannica A.D. Ewa's Dianne - Jannica CH Jamaica NIP - Jannica (4-4-4-4-4-4-3½-4-3½-4=39p) RCH Kruunun Hedevig - VRL-01811 (3½-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3½=39p) RCH Talvian Trolltind - VRL-01811 (4-4-3½-4-4-3½-4-3½-4-4=38,5p) RCH Lillevang NB - turjake (3½-4-4-3½-4-4-4-3½-4-4=38,5p) 5. Kruunun Halfrida - turjake (4-4-3½-3½-4-4-4-4-3½-3½=38p) 6. Sagavik Saga - Lucie (3½-4-4-3½-4-3-3½-4-4-4=37,5p) 7. Brynhild Nelia - Hapero (3½-4-4½-4-4-4-3½-4-3-2½=37p) 8. A.D. Ewa's Dianne - Jannica (4-4-3½-4-3-3½-4-4-3-3½=36,5p) 05. Ratsastusluokka (nvh) (5/12) Lykkelig Torsten - VRL-01811 Brita av Kleppur - Lucie Reidar v. Ahlstedt - Lucie Gry v.d. Trondheim - Jannica Sagavik Dagnar - Juulia Ridden CH Lykkelig Torsten - VRL-01811 (4-4-3½-4-4=19,5p) Ridden RCH Gry v.d. Trondheim - Jannica (4-3½-2½-4-2½=16,5p) 3. Reidar v. Ahlstedt - Lucie (3½-4-4-2½-2½=16,5p) 4. Sagavik Dagnar - Juulia (3-3½-3½-3½-3=16,5p) 5. Brita av Kleppur - Lucie (3½-4-2½-2½-2½=15p) 06. Kasvattajaluokka (nvh) (5/10) Kiiskinen / Villa Talvia (Talvian) Talvian Vikna Talvian Vidar Talvian Fangorn Talvian Trolltind turjake / Trondheim Fjords (v.d. Trondheim) Morgen v.d. Trondheim Knud v.d. Trondheim Thorleif v.d. Trondheim Kvedulf v.d. Trondheim Tilli / Humber Stable (Humber) Gjorgina Humber Cleopatra Humber Vilhiálmr Humber Gunnlæif Humber Lucie / Stall Sagavik (Sagavik) Sagavik Saga Sagavik Lilia Sagavik Fauna Sagavik Signe Jannica / Adina (A.D.) A.D. Will Valentin A.D. Ewa A.D. Lilla Camilla A.D. Rose's Rockin' Robin BB Kiiskinen / Villa Talvia (Talvian) (8½-8-8½-8½-4=37,5p) Talvian Vikna Talvian Vidar Talvian Fangorn Talvian Trolltind Lucie / Stall Sagavik (Sagavik) (7-8½-9-8½-4=37p) Sagavik Saga Sagavik Lilia Sagavik Fauna Sagavik Signe turjake / Trondheim Fjords (v.d. Trondheim) (8-8½-8-7½-3½=35,5p) Morgen v.d. Trondheim Knud v.d. Trondheim Thorleif v.d. Trondheim Kvedulf v.d. Trondheim Tilli / Humber Stable (Humber) (7½-8-8½-8-3½=35,5p) Gjorgina Humber Cleopatra Humber Vilhiálmr Humber Gunnlæif Humber Jannica / Adina (A.D.) (8-7-7½-8-3½=34p) A.D. Will Valentin A.D. Ewa A.D. Lilla Camilla A.D. Rose's Rockin' Robin